top of page

טיסות לאירלנד

אירלנד נמצאת בקצה המערבי של אירופה, שנייה לפני האוקיינוס האטלנטי ולכן הטיסה אליה אינה קצרה ולכן גם לא ממש זולה. למרות כל זאת, אפשר גם להגיע לאירלנד ב -250 שקלים לכיוון! בכתבה שלפניכם אסביר את כל האפשרויות הקיימות בחיפוש אחר טיסה לאירלנד 

vlcsnap-2023-07-03-14h04m53s231.png

אפשר לחלק את הטיסות מישראל לאירלנד לשלוש קבוצות:
 
טיסות ישירות לדבלין - הכי נוח וכבר לא רלוונטי...
אל על חנכה במרץ 2023 קו טיסות ישירות לדבלין, שלוש פעמים בשבוע, אך הפסיקה אותו באוקטובר 2023 בשל המלחמה. בפברואר 2024 אל על הודיעה כי לא תחדש בשנה הזו את הקו מתל אביב לדבלין. הקו שירת אנשי עסקים ומשפחות ותוכנן להיות עונתי - בכל שנה ממרץ עד לסוף נובמבר. משך הטיסה הישירה לאירלנד כשש שעות והמחירים משתנים בהתאם לעונה ובהתאם לאופי הכרטיס. המחיר הזול ביותר היה סביב ה 450 דולר לכרטיס לייט, שאינו כולל הושבה, כבודה או גמישות, אבל כן כלל ארוחה קלה (סנדוויץ') וחבילת בידור (במכשיר שלכם - טלפון או טאבלט). אם רציתם להוסיף הושבה, מזוודה וגמישות, המחיר עשוי היה להגיע גם ל 700-800 דולר לאדם.
אין ספק שטיסה ישירה לאירלנד זו הדרך הכי נוחה ורגועה להתחיל ולסיים את הטיו
ל - נקווה שהטיסה הישירה לאירלנד תשוב במהרה.
 

 
טיסות לאירלנד עם קונקשיין באירופה -  נוח, אמין במחיר סביר:
ישנן מספר חברות תעופה באירופה שהמודל הכלכלי שלהן מתבסס על טיסות קונקשיין, כלומר שהן מציעות מחירים אטרקטיביים על מנת שתבחרו לטוס איתן עם עצירה של מספר שעות בשדה הבית שלהן ומשם המשך ליעד המבוקש. בין החברות שמציעות טיסות קונקשיין לאירלנד ניתן למנות את KLM, לופטהנזה, סוויס, אייר פראנס ועוד ועוד. היתרון הגדול הוא שבמחיר סביר יחסית (בסביבות 300-400 דולר) תקבלו בנוסף לכרטיס הטיסה, גם אפשרות להוסיף כבודה והושבה ללא עלות נוספת. כך שבסופו של דבר אם אתם מתכננים לקחת איתכם מזוודה, מדובר בפער של כמה מאות דולרים לאדם. כמובן שיש גם חיסרון מרכזי בטיסת קונקשיין לאירלנד והוא העצירה באמצע הדרך והעמידה הנוספת בתור הבידוק הבטחוני. 
 
למי זה מתאים?
אם אתם יחיד, זוג או משפחה וחשובה לכם הנוחות, האמינות והחיסכון הכספי, טיסת קונקשיין לאירלנד היא הדרך המומלצת עבורכם. רק קחו בבקשה לפחות זמן של שעתיים בין הטיסות, כדי שלא תצטרכו לרוץ ולמהר בטרמינל בארץ זרה.
כמה עולה?
300-400 דולר
 
טיסות זולות לאירלנד - הדרך הארוכה ביותר, אבל משמעותית הזולה ביותר:
חלק בלתי נפרד ממהפכת טיסות הלואוקוסט, שייך כמובן לחברת התעופה האירית ריינאייר ומדובר במודל שאם משתמשים בו בתבונה, אפשר לטוס לאירלנד בזול. אבל ממש בזול. אמנם מאז אוקטובר 2023, קשה לסמוך על פעילות חברות התעופה הללו והקווים מתל אביב ולתל אביב מתבטלים באופן שרירותי, אבל אם אתם גמישים ומוכנים לקחת סיכון שהנסיעה תתבטל (לכן חשוב להזמין רק מקומות לינה עם אפשרויות ביטול) - אתם תחסכו מאות דולרים. הרעיון בחברות התעופה הללו, הכוללות גם את וויזאייר, איזיג'ט ועוד, שמחיר הבסיס לכרטיס נמוך מאוד, לעיתים פחות ממחיר מנת פלאפל (נשבע לכם ששילמתי לא פעם 5 יורו בלבד לכרטיס טיסה), אבל בתמורה אתם מקבלים אוטובוס מעופף, בלי הנוחות והפינוק של חברות התעופה הסדירות. על כל דבר נוסף, אפילו על מזוודת טרולי קטנה צריך לשלם לא מעט. חיסרון נוסף בחברות הלואוקוסט הוא שהן מוכרות כל טיסה בנפרד, כלומר שאתם צריכים להרכיב בעצמכם את המסלול ומכיוון שאין כיום טיסת לואוקוסט ישירה לאירלנד, לעיתים המסלול כולל שתי עצירות בדרך לפעמים של מספר רב של שעות, וכמובן שתאלצו  לעמוד בעוד ועוד תורים ובידוקים ביטחוניים. לעומת החסרונות, היתרון המשמעותי (והיחיד) הוא המחיר המצחיק. למעשה בשלוש השנים האחרונות, לא שילמתי יותר מ 500 שקלים עבור הנסיעות שלי לאירלנד. לפעמים המחיר כלל חמש טיסות נפרדות (שתיים בהלוך ושלוש בחזור), לא תמיד נעים, אבל כך הטיסה לא היוותה מכשול כלכלי בדרך לצורך הבסיסי שלי לישיבה בפאב באירלנד עם מוזיקה מסורתית.
 
למי זה מתאים?
אם אתם יחיד או זוג ולא איכפת לכם לבלות זמן רב בשדות תעופה בין הטיסות ואפילו להיות גמישים במקרה של דחיית הטיסה, שווה לכם לבדוק את האפשרות של טיסות זולות לאירלנד בחברות הלואוקוסט. אם אתם עם ילדים, עדיף לשמור את טיסות הלואוקוסט ליעדים קרובים וישירים ולא לטרטר את הילדים. זה עלול לפגוע בחוויה.
 
כמה עולה?
130-200 דולר
 
הנה דוגמא למסלול אפשרי עבור טיסות זולות לאירלנד וסדר גודל של עלויות (ללא כבודה). כדי ליהנות ממחיר מוזל, חשוב להזמין מוקדם מספיק (מספר חודשים מראש) ולקחת בחשבון שהוספת כבודה תחושב בנפרד לכל טיסה:
וויזאייר תל-אביב - לונדון - 150 ₪
ריינאייר לונדון-דבלין - 50 ₪
ריינאייר דבלין - בוקרשט - 170 ₪
וויזאייר בוקרשט - תל אביב - 130 ₪
סה"כ טיסה זולה לאירלנד ב 500 ₪
 
לא משנה באיזו דרך תבחרו - העיקר שתטוסו לאירלנד ובטוח לא תתחרטו. טיסה נעימה!

Christmas time in Derry ~ Londonderry_Social Media.jpg

- לינקים והמלצות -

כל אפשרויות הלינה באירלנד

bottom of page