top of page
חצי האי דינגל, מערב אירלנד

טיול מאורגן לאירלנד

טיול ייחודי של 8 ימים באירלנד

קבוצות קטנות | ליווי והדרכה בעברית

מכיוון שאל על ביטלו את הטיסה הישירה לדבלין ומכיוון שסטטוס חברות התעופה הטסות מישראל ואליה עדיין אינו יציב, המחיר הסופי יימסר בהתאם לרגע ההזמנה. אנא צרו עימי קשר לקבלת הצעת מחיר

טיול מאורגן באירלנד_edited.jpg

יום ראשון: תל-אביב - דבלין

יום שני: דבלין - קלונמקנויז - גולוואי

יום שלישי: גולוואי - קונמארה - דולין

יום רביעי: צוקי מוהר - בונראטי - קילקני

יום חמישי: קילקני - אבלון - גלנדלוך - דבלין 

יום שישי: דבלין - חצי האי הות'

שבת: דבלין

יום ראשון: החוף הצפוני - סוללת הענק - בלפסט

יום שני: מוזיאון טיטאניק - דבלין - תל-אביב

למסלול הטיול המלא >>>

מוזיקה אירית בפאב בבלפסט

למה אירלנד?

יש משהו ממגנט באי הירוק בקצה הכי מערבי של אירופה, שמשך אליו במשך אלפי שנים כובשים, נוודים, מלכים, פיות וגמדים. הקסם של אירלנד בא לידי ביטוי בנופים הפראיים שלו, באנשים מסבירי הפנים ובשמחה אינסופית של מוזיקה מסורתית הנשמעת מכל עבר. טיול באירלנד משלב מסע בין נופי בראשית, מונומנטים פרהיסטוריים, עיירות דייגים ציוריות, גלי אוקיינוס מתנפצים, מוזיקה אירית ואווירה שמחה.

למי מיועד הטיול המאורגן באירלנד?

טיול מקיף באירלנד מצריך הרבה שעות נסיעה בין האתרים השונים ולכן הכנתי מסלול טיול לטובת אלו החוששים לנהוג בצד שמאל, בכבישים הצרים, ולטובת אלו שמעדיפים שמישהו מנוסה ילווה וידריך אותם בעברית במהלך כל השבוע. אז אם אתם חובבים היסטוריה, טבע ונוף, ואם אתם סקרנים לפגוש את העם האירי ולהבין את התרבות טוב יותר - אני מזמין אתכם להצטרף אליי למסע מרגש באי הקסום.

 

קצת פרטים עליי:

שמי ישי שפירא, נשוי ואב לארבעה ילדים. את הרומן שלי עם אירלנד התחלתי לפני למעלה מעשרים שנה, כאשר את הטיול שאחרי הצבא החלטתי לעשות באירלנד, בטרמפים ובלינה באכסניות נוער. מאז ועד היום חזרתי אל אירלנד שוב ושוב, ובכל פעם חקרתי חלקים חדשים בה וגם חזרתי למקומות שאהבתי. אני בקשר קבוע עם אנשי לשכת התיירות של אירלנד ומתעדכן כל הזמן במה שקורה באי הירוק שהפך לביתי השני. 

בשנה האחרונה החלטתי להפוך את התחביב שלי לעסק והקמתי את אתר "אירלנד עם ישי" מתוך משאלת לב שאירלנד תהפוך להיות יעד טיולים אטרקטיבי לתייר הישראלי. במקביל לטיולים מאורגנים בקבוצות קטנות שאני מוציא לאירלנד, אני בימים אלו יוצר מדריכים כתובים בעברית ומייעץ למטיילים עצמאיים.

הטיול שאני מציע הוא ייחודי, מבוסס על ניסיוני האישי ולא תמצאו אותו באף חברת טיולים אחרת. את הטיול מתחילים בערב קסום בדבלין הבירה, ולמחרת נוסעים מערבה, אל הנקודות המרכזיות של הדרך האטלנטית הפראית של אירלנד. את סוף השבוע מבלים בדבלין ובסביבה, וביום ראשון עולים צפונה, אל צפון אירלנד המרתקת, הן בפן הנופי והן בפן הגיאופוליטי. 

הערה חשובה: אני שומר כשרות ושבת. לא עניין שאמור להפריע לכם במהלך הטיול, מלבד העובדה שלצערי לא יהיו לי המלצות לתת לכם על מסעדות ואוכל שאינו טבעוני... כמו-כן, כפי שתראו בתכנית להלן, את השבת נבלה בדבלין ומלבד סיור רגלי שאדריך אתכם בשבת בבוקר, יהיה לכם זמן חופשי לטיולים, מוזיאונים וקניות.

להלן פרטי מסלול הטיול:

יום ראשון: תל-אביב - דבלין

יום הטיסה לאירלנד. אין כיום טיסות ישירות לאירלנד ולכן נטוס בטיסת קונקשיין. ננחת בדבלין בשעות הצהריים -ערב, אחרי עצירת ביניים בשדה תעופה באירופה. 

לאחר הנחיתה ניסע כ 25 דק' למלון בליבה של דבלין ונצא לסיור באוטובוס ההופ און הופ אוף בין כל האתרים המפורסמים של דבלין.

נחזור למלון למנוחה קלה ואז בשעות הערב נצא לחגוג עם הדבלינאים ברובע הטמפל בר של דבלין, עם ההמון שיציף את הרחובות הססגוניים. נשוטט בין הפאבים השונים, ונצפה במופעי מוזיקה חיה.

יום שני: דבלין - קלונמקנויז - גולוואי

נקום לארוחת הבוקר במלון ונתחיל את הנסיעה מערבה. בדרך נעצור באתר קלונמקנויז, אתר מורשת עולמית של אונסק"ו בו שרידי מושב נזירים קדום שנבנה על ידי תלמידיו של פטריק הקדוש עם מגדלים עגולים וצלבים קלטים. נדבר שם על ההיסטוריה המרתקת של אירלנד, על מאבקי מלכים, על דמויות מיתיות, פיות וגמדים - ועל הדרך בה הנצרות השתלבה ואף החייתה את הסיפורים המיתולגיים של אירלנד. 

אחר הצהריים נגיע אל עיר הבירה של מערב אירלנד, גולוואי. נשוטט ברחובותיה הציורים של העיר, נבקר בקתדרלה העצומה, נפקוד את המוזיאון העירוני המספר בצורה מרתקת על ההיסטוריה והמאבקים לעצמאות של האירים, נטייל לאורך הנמל והטיילת השוכנים על פתחו של מפרץ גולוואי. בערב נשוטט בין הפאבים השונים עם המוזיקה האירית הקופצנית בהם.

Shop Street, Galway City_Social Media.jpg

יום שלישי: קונמארה - דולין

נתעורר לבוקר רענן לארוחת הבוקר במלון וניסע מערבה אל חבל ארץ משובץ אגמים וגבעות, עם כבישים וכבשים. נעצור לא מעט לצילומי נופים איריים פראיים מהפנטים ולאחר מכן נצא לנסיעת אחה"צ-ערב דרומה אל איזור הבארן הירוק ונמשיך עד לעיירה דולין, השוכנת ליד צוקי מוהר, אותם נבקר למחרת בבוקר.

חבל קונמארה משובץ אגמים וגבעות, מערב אירלנד.jpeg

יום רביעי: צוקי מוהר - בונראטי - סלע קאשל - קילקני

נתחיל את הבוקר בביקור באתר המתוייר ביותר באירלנד - צוקי מוהר. עוצמה כבירה של צוקים בגובה 230 מטרים הנחתכים באחת על שפת האוקיינוס האטלנטי. לאחר שנתפעל מעוצמתו של הטבע, ניסע מזרחה בכבישים הצרים של מחוז קלייר עד למצודת בונראטי, שם נתפעל מהמצודה המשומרת, ובעיקר מהכפר הצבעוני המשוחזר למרגלותיה, עם מופעי פולקלור ושוק איכרים. אחה"צ נעזוב את מערב אירלנד וניסע אל העיירה קילקני היפהפיה, שם נלון, לאחר שיטוט מרענן בסימטאות ימי הביניים של העיירה.

צוקי מוהר, מערב אירלנד

יום חמישי: קילקני - אבלון - גלנדלוך - דבלין

את היום נקדיש לטיול בנופים היפים של מחוז וויקלאו. נגיע ליער אבלון ונצעד בטיילת העץ החדשה שנבנתה בין צמרות העצים עם מגדל תצפית גבוה במיוחד. משם נמשיך לעמק גלנדלוך הלקוח מהאגדות ולקראת ערב נשוב אל בירת אירלנד, דבלין.

Glendalough Monastic City, Co Wicklow_Web Size.jpg

יום שישי: דבלין - חצי האי הות'

את בוקרו של היום השישי שלנו באירלנד נקדיש לטיול בחצי האי הות' שנמצא צפונית מזרחית לדבלין. נטייל במסלול המדהים הנמצא על מצוקי היבשה הירוקים, מעל הים האירי העצום ונצעד לאורך הטיילת במרינה עם ריחות הים המשכרים. לאחר מכן נשוב לדבלין ונצא לזמן חופשי בו כל אחד יוכל לבקר במוזיאון החביב עליו מבין המוזיאונים הרבים הפזורים בדבלין.

Howth Head_Social Media.jpg

שבת: דבלין

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור רגלי סביב הנקודות המעניינות המספרות את סיפורה ההיסטורי של דבלין.

לאחר מכן זמן חופשי בו מומלץ לבקר במבשלת גינס, מזקקת ג'יימסון, טריניטי קולג' או במוזיאון ההגירה אפיק ובערב לבלות עם האירים את סוף השבוע.

Samuel Beckett Bridge, Dublin_Web Size.jpg

יום ראשון: החוף הצפוני - סוללת הענק - בלפסט

היום נצא מהרפובליקה של אירלנד ו"נחצה את הגבול" אל צפון אירלנד. אל חשש, אין צורך בדרכונים, המעבר לא מורגש כמעט בכלל, מלבד המעבר לשימוש במטבע הלירה סטרלינג הבריטי, במקום האירו הנהוג באירלנד. נעלה עד לחוף הצפוני, בו נשקיף על מצודת דנלוס החולשת על הים ולאחר מכן נטייל בין משושי הענק הגולשים אל הים בסוללת הענק. משם נמשיך אל גשר החבלים התלוי והמפחיד קאריק א-רד (לאמיצים בלבד) ונגיע לקראת ערב אל בלפסט, בירתה של צפון אירלנד לבילויים בפאבים המקומיים וללינת הלילה האחרון בטיול.

Giant's Causeway, Co_Web Size.jpg

יום שני: מוזיאון טיטאניק - דבלין - תל אביב

את יומינו האחרון בטיול נתחיל בסיור עוצמתי במוזיאון החדיש שהוקם לזכרה של ספינת הטיטאניק המפורסמת, אשר נבנתה כאן בבלפסט. המוזיאון מוליך את המבקרים בחוויה אינטראקטיבית בין כל שלבי בניית הספינה העצומה, דרך מסעה האחרון בים ועד להוכרה מצמרררת של הנספים. לאחר חוויית הטיטאניק נעשה את דרכנו חזרה לשדה התעופה של דבלין ומשם נמריא חזרה לישראל.

Titanic Belfast Reimagined, New Galleries, Titanic Quarter, Belfast, Co_Web Size.jpg

מה כלול במחיר:

  • טיסות סדירות הלוך ושוב (עם עצירה אחת)

  • 8 לילות בבתי מלון טובים + ארוחת בוקר

  • מדריך צמוד בעברית לכל אורך הטיול

מה לא כלול במחיר:

  • ארוחות צהריים וערב לכל ימי הטיול (המחירים די זהים לישראל)

  • ביטוחי נסיעות

  • כניסה לאתרים ומוזיאונים שאינם רשומים בפרטי המסלול

  • הוצאות בעלות אופי אישי וכל הוצאה שאינה רשומה ברשימת מה שכלול במחיר

לפרטים והזמנות:

אתם מוזמנים ליצור איתי קשר בחלון למטה, או ישירות במייל: ireland.yishay@gmail.com ואחזור אליכם בהקדם.

 

שימו לב שמספר המקומות מוגבל ולכן כל הקודם זוכה.

ט.ל.ח - לוח הזמנים נתון לשינויים בהתאם למזג האוויר - אנא קראו בעיון את התנאים וההגבלות

bottom of page